Robotické sekačky

Zahrada FLORA Vám nabízí své služby v oblasti robotických sekaček. Provádíme prodej, montáž a servis robotických sekaček Gardena. Přijďte se podívat do areálu naší prodejny v Úvalně na předváděcí typ, jak snadno a s lehkostí si tyto sekačky poradí se sečením trávy. Rádi Vám vše ukážeme a vysvětlíme. 

Sekání automatickou sekačkou Gardena Robotic lze předvést zdarma i u Vás doma. Necháme ji u Vás na víkend, či týden pracovat. Stačí zavolat a dohodnout termín. Poté, pokud se pro pořízení rozhodnete, posoudíme přímo na místě Váš pozemek a poradíme s vhodným typem robotické sekačky přesně pro Vás.

Po zakoupení Vám samozřejmě nabízíme kompletní instalaci včetně rozvedení naváděcích smyček. Popřípadě zaškolíme k instalaci a obsluze zákazníka, bude-li si přát, a následné umístění všech komponentů si může provést sám.

Od té chvíle už si budete moci zahradu opravdu užívat.

Informace a objednávky: p. Flora Pavel, tel.: 604 486 509

R40Li
R40Li.jpg
R160

Instalace zahradní závlahy Gardena a robotické sekačky na předváděcí plochu.

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg10.jpg

Často kladené dotazy

Důvody pro koupi robotické sekačky

Zabere hodně času vlastnit a provozovat sekačku?

Ne, robotická sekačka se velmi lehce ovládá. Z vaší strany jako zákazník nemusíte vynakládat žádné úsilí a dobrý výsledek bude trvalý. Jakmile provedete instalaci sekačky Gardena, sekačka samostatně zajistí, že bude váš trávník pěkně posečený bez jakéhokoli zásahu z vaší strany - ať už budete doma, v zaměstnání nebo na dovolené. Váš trávník bude vždy pěkně ošetřený, bez toho, aniž byste museli posekat trávník vy sami.

Gardena-R160.jpgGardena-R40Li_01.jpgGardena-R40Li_02.jpgR160_GA320-0010.jpgR160_GA320-0048.jpgR160_GA350-0625.jpgR40Li_GA320-0037.jpgR40Li_GA320-0045.jpgR40Li_GA350-0111.jpgskoby.jpgspojka-konektor.jpgvodni-kabel.jpgzaci-brity.jpg

Je jednoduché sekačku používat?

Ano, je to velmi jednoduché. Výrobek je ve srovnání s konvenčními sekačkami velmi lehký, váží pouhých 7 - 14 kilogramů. Ovládací panel je srozumitelný, je v čekém jazyce a lze jej snadno ovládat - jakmile je sekačka Gardena zprovozněna, můžete ji nechat, aby zcela sama pracovala.

Je sekačka Gardena Robotic hlučná?

Ne, v žádném případě. Hladina hluku sekačky je velmi nízká, mezi 69 dB (A) a 58 dB(A) v závislosti na modelu. Toto může být porovnáno s průměrnou hlučností konveční sekačky, která generuje 95 až 100 dB (A) hluku. Sekačka Gardena Robotic může bez problémů sekat na vaší zahradě, aniž by rušila vás nebo vaše sousedy.

Jaký vliv má robotická sekačka na životní prostředí?

Protože je sekačka Gardena Robotic poháněna elektrickým proudem z baterií, nevytváří žádné emise a vlastní spotřeba energie je velmi nízká. Provozní náklady se pohybují mezi 260 až 1300 Kč za rok za spotřebu elektrické energie v závislosti na velikosti travnaté plochy.

A co když někdo trpí na alergie - zhorší se situace při sečení?

Překvapivě ne. Pokud trpíte alergií na na travní pyl nebo sennou rýmou, sekačka Gardena Robotic může být pro vás dobrým řešením. Tím, že nemusíte být přítomni, když sekačka seče trávu, automaticky eliminujete většinu kontaktu s travním odpadem. A zároveň, trávník je stále udržován tak krátký, že se alergeny nedostanou do vzduchu. Někteří majitelé sekačky Gardena Robotic zjistili, že mohou vydržet pobyt na zahradě.

Jak se sekačka Gardena Robotic používá:

Jak nainstaluji sekačku Gardena Robotic?

Instalaci sekačky Gardena Robotic můžete snadno provést sami. Pouze postupujte dle instrukcí uvedených v návodu k používání. Podle velikosti a členitosti zahrady může instalace trvat 2-5 hodin. Prodejce nebo servisní středisko vám však zcela jistě instalaci nabídne, ačkoliv tato služba není započtena v prodejní ceně sekačky a bude dohodnuta individuálně dle typu a velikosti zahrady.

Jak spustím a vypnu sekačku Gardena Robotic?

Jakmile je systém instalován, musíte zapnout hlavní vypínač, zmáčkněte tlačítko START (pokud je k dispozici), a zavřete kryt klávesnice. Pro zastavení jednoduše zmáčknete velké tlačítko STOP.

Musím vodiče ukládat do země?

Ne. Vodič může být položen na povrch a zajištěn skobami a po několika týdnech zaroste a zmizí v trávníku. Dobrý tip - po obvodu travnaté plochy posekejte trávník co nejníže, aby mohl být vodič položen co nejblíže zemi. Jestliže si však přejete uložit vodič do země ihned, můžete tak učinit, doporučená hloubka je 3-10 cm.

Co se stane, když zapomenu svůj osobní PIN kód?

Musíte kontaktovat svého autorizovaného prodejce, který vám pomůže znovu získat váš osobní PIN kód.

Vhodné zahrady

Jak maximálně velká může být pracovní plocha pro sekačku Gardena robotic?

Sekačka Gardena Robotic zvládne plochy o rozloze až 1600m² +/- 20%, v závislosti na komplexnosti zahrady.

Budu i nadále potřebovat konvenční sekačku na trávu?

Ne. Pouze doporučujeme posekat zákoutí s vyžínačem, aby byl vzhled vašeho trávníku dokonalý.

Co mám dělat, pokud je plocha mé travnaté plochy větší než 1600m²?

Můžete nainstalovat dvě nebo více sekaček vedle sebe. V současné době funguje mnoho "vícenásobných" instalací po celém světě.

Mohu používat sekačku Gardena Robotic i na menší zahradě?

Ano. Nastavením doby sečení, které odpovídá vaší zahradě, pomocí funkce Timer. V Rychlém průvodci naleznete specifické údaje pro jednotlivé modely o délce sečení za hodinu, což vám pomůže nastavit Timer podle velikosti vaší travnaté plochy. Ovládání je opravdu velmi přehledné a pohodlné.

Zvládne sekačka Gardena Robotic všechny typy zahrad?

V zásadně ano - co můžete posekat s konvenční rotační sekačkou, můžete obvykle posekat i se sekačkou Gardena Robotic. Výhoda pohodlí však může být omezena u zahrad rozdělených na mnoho částí (travnatá plocha skládající se z menších travnatých ploch, které nejsou navzájem propojené) neboť sekačka musí být mezi plochami přenášena ručně. Při instalaci pak musíte dbát na to, aby sekačka Gardena Robotic neposekala plochy, které nemají být posečené jako například záhony s květinami, keře, stromy, skalky atp.

Poradí si sekačka Gardena Robotic s mým nerovným trávníkem?

Díky velkým pojezdovým kolům si sekačka Gardena Robotic poradí s nerovným terénem poměrně snadno. Zvládne také svažitý terén se sklonem do 35% . Pouze malé hluboké rýhy mohou způsobit uváznutí sekačky. Sekačka Gardena Robotic je však natolik malá, že může kopírovat nerovnosti na hrbolaté travnaté ploše. Nebude „skalpovat“ trávu na vrcholech hrbolů tak, jak je tomu o větších konvenčních sekaček.

Poradí si sekačka Gardena robotic s úzkými průchody?

Ano, sekačka Gardena Robotic prodjede úzkými průchody od šířky 60 cm v závislosti na použitém modelu.

Umí sekačka Gardena Robotic rozeznat předměty jako je oblečení nebo hračky, které leží na trávníku?

Ne, neumí. Majitel sekačky musí dbát na to, aby se na trávníku nenacházely žádné předměty. Každý předmět, který je tak malý, že přes něj může sekačka přejet, může být poškozen a stejně tak může dojít k poškození žacích břitů.

A co třeba šišky z jehličnanů, větve stromů nebo spadané ovoce na trávníku?

Aby byla prodloužena životnost žacích břitů, měly by být tyto předměty pravidelně z travnaté plochy shrabány nebo sesbírány. Nepoškodí sekačku samotnou, ale dojde k rychlejšímu opotřebení žacích břitů. Větve ze stromů mohou poškodit nebo ohnout žací břity, což způsobí špatný výsledek při sečení.

Mám na zahradě květinové záhony a stromy, které chci ochránit. Je to možné?

Jestliže byl vodič ohraničující smyčky správně položen okolo květinového záhonu, stromu, keře nebo jiného objektu, pak jej sekačka Gardena Robotic nemůže poškodit nebo vjet do této ohraničené oblasti.

Jak si sekačka Gardena Robotic poradí s příliš dlouhou trávou?

Jestliže je tráva příliš dlouhá a silná, měli byste nejprve nastavit výšku sečení na nejvyšší stupeň a pak postupně výšku snižovat na požadovanou úroveň. V extrémních podmínkách musí být trávník nejdříve posekán konvenční sekačkou před tím, než je nasazena robotická sekačka.

Na mé zahradě se hojně vyskytuje mech - jakým způsobem toto ovlivní funkci sekačky Gardena Robotic?

Ve skutečnosti sekačka Gardena Robotic může ovlivnit výskyt mechu. Průběžné sekání trávníku má pozitivní vliv na růst trávy, což vede k postupnému odstraňování mechu z travnaté plochy.

Může sekačka sekat trávu i za deštivého počasí?

Ano, sekačka Gardena Robotic poseká trávu při všech typech počasí a je konstruovaná tak, aby zvládala práci ve vhlkém prostředí. Doporučujeme však, abyste sekačku zanesli dovnitř při extrémních povětrnostních podmínkách jako je např. přívalový déšť nebo bouřka.

Bude sekačka pracovat i ve velmi teplém počasí?

Sekačka Gardena Robotic je konstruována tak, aby mohla pracovat při teplotách do přibližně 45° C. Od teploty přibližně 25° C se cykly sekání a nabíjení začnou zkracovat u modelů s NiMH bateriem, neboť je kapacita baterie v teplých podmínkách nižší. Kapacita sečení však zůstává nezměněna. Modely s baterií Li-Ion jsou rovnocenné bez ohledu na teplotu.

Pokud bych chtěl(a) používat sekačku Gardena Robotic i na svém letním sídle nebo ji používat společně se svým sousedem, může sekačka Gardena Robotic pracovat na dvou různých místech?

Ano. Pokud zakoupíte dvě nabíjecí stanice a dva vodiče, můžete provést dvě nezávislé instalace a používat stejnou sekačku Gardena Robotic na obou plochách.

Systém sekačky a navigace

Jaké jsou výhody sečení trávníku nepravidelným způsobem?

Sečením ve zdánlivě nepravidelném vzorci pohybu, v různých směrech, je docíleno vytvoření hladšího povrchu vypadajícího jako koberec po celé ploše vaší zahrady. V průběhu 20 let bylo také prokázáno, že se jedná o nejspolehlivější způsob pokrytí celé travnaté plochy, aniž by na ploše zůstala neposečená tráva. Spolehlivost a přesnost stávajících GPS technologií, které jsou nezbytné pro systematické sečení nejsou dostatečné, aby nabídly lepší řešení než je ohraničující vodič a systém nepravidelného sečení, které jsou dnes používány u sekaček Gardena Robotic.

Jaké jsou výhody systému ohraničující smyčky definující pracovní plochu?

Jedná se o odolný a spolehlivý systém, který zajišťuje, že se sekačka vždy pohybuje uvnitř ohraničené pracovní plochy, za všech povětrnostních podmínek a stavu zahrady. Je to také velmi jednoduchý a viditelný způsob, jak vytvořit ohraničení.

Bezpečnost

Mohou si hrát děti na trávníku, když je sekačka Gardena Robotic v provozu?

Ačkoli sekačka Gardena Robotic používá velmi nízkou energii, můžete si pořezat prsty na rukách i nohou pokud přijdou do kontaktu s žacími břity. Zabudované bezpečnostní prvky zajišťují, že se žací břity automaticky zastaví, pokud je sekačka zvednuta nebo převrácena. Vzdálenost mezi vnější částí těla sekačky a špičkou žacího břitu je dostatečně velká, aby nedošlo k náhodnému kontaktu břitu s nohou nebo rukou. I přesto doporučujeme sekačku Gardena Robotic vypnout, pokud si na trávníku hrají malé děti.

Je sekačka Gardena Robotic vybavena akustickým alarmem proti krádeži?

Ano. Sekačka Gardena Robotic je vybavena několika ochrannými systémy, které mohou být aktivovány. Nejdůležitější: sekačka Gardena Robotic nemůže být zprovozněna bez osobního PIN kódu. Zámek instalace zabrání, aby sekačka Gardena Roboticfungovala v rámci jiné instalace než té vaší. Časový zámek požaduje zadání vašeho čtyřmístného PIN kódu ve vámi stanoveném časovém intervalu. Alarm vyžaduje zadání PIN kódu, když je sekačka Gardena Robotic zastavena - nebo aby byl vypnut zvukový alarm.

Je sekačka Gardena Robotic potencionálním nebezpečím pro kočky a psy?

Ne. Dle našich zkušeností domácí zvířata obvykle sekačku Gardena Robotic respektují a poskytují ji určitý prostor. Na druhou stranu je sekačka Gardena Robotic vybavena senzory, což znamená, že se sekačky otočí a vydá se jinou cestou pokud narazí do "překážky" jako je domácí zvíře. A pokud skutečně dojde ke kolizi s domácím zvířetem, kontakt je velmi lehký a je nepravděpodobné, že by způsobil nějakou škodu.

Údržba a servis

Kde je dostupný servis a náhradní díly?

Servis vaší sekačky provede nejbližší autorizované servisní středisko. Vyhledat vám ho pomůže Vyhledávač prodejců.

Jaká je životnost baterie?

Tato závisí na velikosti sečené plochy na nastavení provozního času sekačky. Pokud sekačka Gardena Robotic pracuje 6 měsíců v roce na ploše 800 m², vydrží baterie 2-4 sezóny. Aby jste však šetřili baterii, můžete podle velikosti travnaté plochy nastavit časový spínač (timer). V průběhu suchého období můžete bez problému zkrátit provozní dobu sekačky, aniž by došlo ke snížení výkonu.

Jaká je životnost žacích břitů?

Životnost žacích břitů záleží na typu půdy a travního porostu. Obvykle je životnost 1-2 měsíce na ploše 1000 m2. Výměnu lehkých žacích břitů můžete provést během 5 minut s pomocí normálního šroubováku.

Musím sekačku v průběhu zimy skladovat v domě?

Ano, pokud nesekáte trávu v průběhu zimy. Než sekačku před zimou uskladníte, měla by být vyčištěna a vysušena do sucha a uskladněna na suchém místě, kde nemrzne. Současně doporučujeme, aby i nabíjecí stanice byla uskladněna v domě v průběhu zimy. Položené vodiče smyčky mohou zůstat na trávníku.

Jak se mám o sekačku Gardena Robotic starat, abych ji udržoval(a) v co nejlepším stavu?

Pravidelná výměna žacích břitů je životně důležitá pro udržení výtečného výsledku při sečení. Čas od času, podle velikosti vaší travnaté plochy, byste měli strávit pár minut při odstranění trávy z koleček a podvozku sekačky.

Zakoupení sekačky Gardena Robotic

Kde mohu sekačku Gardena Robotic zakoupit?

Zahrada FLORA
Úvalno 350
793 01 Úvalno

tel.: 604 486 509, 554 625 166
www.zahradaflora.cz, flora@zahradaflora.cz

Kolik sekačka Gardena Robotic stojí?

Cena je přibližně od 33 990 Kč do cca 49 990 Kč, v závislosti na modelu, který kupujete.

Rychlý kontakt

Najdete nás na Facebooku

Zahrada Flora

Úvalno 350

Tel. 554_ 625 166

Květiny Flora Kaufland Krnov

Opavská 14, Krnov

Tel. 554_ 777 555

Projekce zeleně

Florová Pavlína, DiS.

Tel. 604_ 943 009

Zahradní závlahy
Robotické sekačky

Flora Pavel

Tel. 604_ 486 509
Přijímáme objednávky na ovocné stromky
Přijmeme pracovníka