Facebook
Zahrada Flora
Instagram

Dnešní otevírací doba: Zahrada Flora Úvalno 8:00 — 18:00  |  Květiny Flora Kaufland Krnov 8:00 — 20:00  |  Dnes má svátek: Květa

Český česnek

Český česnek

Každoročně Vám přinášíme kvalitní certifikovanou sadbu českého česneku.

Certifikovaná sadba, šlechtitel Václav Kozák:

Anton

Ozimý širokolistý nepaličák.Někdy tvoří krátký stvol s pacibulkami – v závislosti na ročníku a lokalitě může být frekvence takových rostlin až padesátiprocentní. Není to považováno za závadu. Cibule středně velké, barva vnějších suknic šedobílá s výraznými fialovými skvrnami, uspořádání stroužků v cibuli nepravidelné, stroužky středně velké, v počtu 8 – 18. Listy střední až dlouhé, vzpřímené, tmavě zelené. Vysoká odolnost vůči hospodářsky významným virům je dána geneticky.  Výnosná odrůda, hmotnost cibulí střední, skladovatelnost dobrá.  Raná odrůda, sklizeň počátkem července. Jedna z nejhodnějších českých odrůd pro sklizeň na zeleno.  Chuť velmi příjemná, ostrá, ušlechtilá.

Benátčan

Nepaličák pro podzimní i jarní výsadbu.
Cibule jsou ploše kulovité, velké, nepravidelného tvaru, čistě bílé. Stroužky jsou uspořádány nepravidelně, jsou velké, v počtu 12 – 18.  Listy jsou středně dlouhé, vzpřímené, sytě zelené, rostliny jsou mohutné. Velmi výnosná odrůda s velmi vysokou skladovatelností – až 24 měsíců.  Pozdní odrůda – sklizeň začátkem srpna, při opoždění sklizně se nerozpadá. Chuť velmi příjemná, ostrá, ušlechtilá

Bjetin

Ozimý širokolistý paličák. Cibule jsou ploše kulovité, barva vnějších suknic je smetanová, mírně nafialovělá, stroužky jsou velké, nepravidelně uspořádané, v počtu 8. Rostlina je vysoká, listy dlouhé, vzpřímené, sytě zelené.  Velmi výnosná skladovatelná odrůda, ale bez odhlávkování dává neuspokojivý výnos. Pacibulky jsou středně velké v počtu většinou 100 – 150 v květenství.  Nejranější odrůda paličáku – sklizeň v prvních dnech července – velmi vhodná pro sklizeň na zeleno. Při opožděné sklizni se rychle rozevírá.  Chuť příjemná, ostrá, ušlechtilá. Nevadí osobám s nemocným žlučníkem.

Havel

Ozimý širokolistý paličák.
Cibule jsou kulovité, pravidelného tvaru, jemně fialově zbarvené, velmi atraktivního vzhledu, tvoří 6 (- 8) stroužků, barva obalové suknice stroužku je hnědá. Listy jsou vzpřímené, sytě tmavozelené, rostlina je mohutná. Velmi výnosná odrůda, s vynikajícím tříděním tržního zboží. Dorůstá do rekordních velikostí. Polopozdní odrůda – sklizeň kolem 20. července. Chuť příjemná, ostrá, ušlechtilá.

Havran

Ozimý širokolistý paličák.
Cibule střední až velké, kulovité, základní barva obalových suknic bílá, skvrnitost výrazná, fialová, uspořádání stroužků v cibuli pravidelné, velikost stroužků velká, počet stroužků střední (6), barva obalové suknice stroužku je hnědá. Listy vzpřímené, velké. Výnosná odrůda, hmotnost cibule je velká, skladovatelnost je vysoká. Polopozdní odrůda sklizeň kolem 20. července. Chuť ušlechtilá, velmi ostrá.

Japo II

Jarní úzkolistý nepaličák, ozdravený klon starší odrůdy Japo. Cibule jsou kulovité, velké, pravidelného tvaru, žlutavěbílé. Stroužky jsou uspořádány nepravidelně, jsou velké, v počtu 8 – 13, suknice stroužků jsou růžové. Listy jsou středně dlouhé, vzpřímené, sytě zelené, rostliny jsou mohutné. Velmi výnosná odrůda s velmi vysokou skladovatelností.  Pozdní odrůda – sklizeň začátkem srpna, při opoždění sklizně se nerozpadá. Chuť velmi příjemná, ostrá, ušlechtilá.

Lukan

Lukan je raný širokolistý nepaličák, který vytváří šedobílé cibule někdy s nevýraznou fialovou kresbou. Suknice jsou jemné, zároveň však pevné. Stroužky jsou světle hnědě zbarvené a v počtu okolo deseti, v cibuli nepravidelně uspořádané. Nať rostliny je světle zelená. Jedná se o raný nepaličák. Který se v běžných letech sklízí do 10. července.

Slavin II

Ozimý širokolistý paličák. Cibule jsou kulovité, pravidelného tvaru, fialově zbarvené, velmi atraktivního vzhledu, tvoří 10 – 14 stroužků. Skladovatelnost do konce dubna. Listy jsou vzpřímené, v době rašení rozložené při zemi, sytě tmavozelené, rostlina je vysoká. Pacibulky jsou malé v počtu většinou okolo 300 v květenství.  Výnosná odrůda s vynikajícím tříděním tržního zboží. Polopozdní odrůda – sklizeň kolem 20. července. Chuť příjemná, ostrá, ušlechtilá.

Vekan

Vekan je úzkolistý paličák, který vytváří výrazně fialové lesklé cibule. Suknice jsou tenké. Stroužky jsou středně velké, fialově zbarvené a v počtu okolo desíti vytváří pravidelnou cibuli. Pacibulky jsou malé v počtu většinou 200 - 250 v květenství.  Jedná se o raný paličák, který se v běžných letech sklízí do 10. července.  Vekan je velmi spolehlivý ve všech pěstitelských oblastech. Daří se mu jak v nižších nadmořských výškách, tak i v horských polohách. Je to jedna z mála odrůd, která snáší i vyšší hladiny podzemní vody.

 

Pravidelně v nabídce také krabička mix 8 odrůd česneku.

Bjetin, Havran, Vekan, Záhorský II, Slavin II, Benátčan, Anton, Havel

Krabička s 8 palicemi různých odrůd může také posloužit jako skvělý dárek.

Zdroj: ing. Václav Kozák - šlechtění česnekové sadby

Certifikovaná sadba, šlechtitel SEMO Smržice:

Karel IV.

Polopozdní ozimý širokolistý paličák se sklizní kolem 20. 7. má mohutné cibule o hmotnosti 90 až 110 gramů. Vnější suknice světlé s výrazným fialovým žilkováním. Stroužky jsou velké, pouze po 5-6 ks v cibuli, s fialově hnědou slupkou. KAREL IV. vyniká výraznou česnekovou chutí. List je mohutný, široký, vzpřímený, na konci se mírně ohýbá. Odrůda se vyznačuje stabilně vysokým výnosem v mokrých i suchých letech a velmi dobrým zdravotním stavem. Česnek je dlouhodobě skladovatelný a snadno se loupe.

Václav

Poloraná odrůda ozimého širokolistého nepaličáku (sklizeň okolo 10.7.). Cibule jsou velké s hmotností 80 až 100 gramů. Barva vnějších suknic je bílá s jemným světle hnědým žilkováním. Stroužky střední až velké 8-10 ks , světle hnědá slupka, výrazná, jemná chuť. List široký, vzpřímený vyšší, světle zelené barvy, na koncích mírně ohýbá. Odrůda s velmi dobrým zdravotním stavem a skladovatelností.

Ivan

Poloraný ozimý širokolistý paličák ( sklizeň okolo 16.7.), přibližně o týden ranější než KAREL IV.. Má mohutné cibule o hmotnosti 90 g. Vnější suknice je žlutavě bílá s výrazným fialovým žilkováním. Stroužky jsou velké s fialově hnědou slupkou, v cibuli 6-7 stroužků. Pro vysoký obsah silic vyniká IVAN výraznou česnekovou chutí a vůní. Vyznačuje se stabilně vysokým výnosem v mokrých i suchých letech a velmi dobrým zdravotním stavem. Je dobře skladovatelný a snadno se loupe.

Štěpán

Poloraná odrůda ozimého širokolistého nepaličáku (sklizeň okolo 10. 7.). Cibule jsou velké s hmotností 80 až 100 gramů. Barva vnějších suknic je bílá s jemným světle hnědým žilkováním. Stroužky střední až velké 8-12 ks, světle hnědá slupka, výrazná, jemná chuť. List široký, vzpřímený, vyšší, světle zelené barvy, na koncích se mírně ohýbá. Odrůda s velmi dobrým zdravotním stavem a dlouhou skladovatelností.

Zdroj: SEMO Smržice, šlechtění, produkce a prodej osiv

Certifikovaná sadba, šlechtitel MoravoSeed:

Dukat

Poloraná odrůda ozimého paličáku pro podzimní výsadby. Cibule jsou velké o hmotnosti 75 - 90 g. Přezimování je velmi dobré. Základní barva vnějších suknic je bílá. Počet stroužků v cibuli je 5 - 7. Stroužky jsou velké, s vysokým obsahem silic. Odrůda je vysoce odolná proti virózám. Skladovatelnost je vynikající, při vhodných podmínkách vydrží až do nové sklizně. Doporučený pěstební spon je 30 x 10 cm.

Unikat

Raná odrůda ozimého paličáku. Cibule jsou velké o hmotnosti 75 - 85 g. Barva vnějších suknic je šedá, barva stroužků fialová. Počet středně velkých stroužků v cibuli je 8 - 13. Odrůda je určena pro průmyslové zpracování a pro přímý konzum.

O aktuální dostupnosti jednotlivých odrůd se prosím informujte na prodejně Zahrada Flora. Děkujeme.

Zahrada Flora, Úvalno

Vaše rodinné zahradnické centrum

Úvalno 350, 793 91 Úvalno

Denně 8:00 - 18:00

Tel.: +420 554 625 166
e-mail: info@zahradaflora.cz

Květiny Flora, Kaufland Krnov

Květinářství v Krnově

Obchodní centrum Kaufland Krnov, Opavská 14, Krnov

Denně 8:00 - 20:00

Tel.: +420 554 777 555
e-mail: krnov2@kvetinyflora.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet