Facebook
Zahrada Flora
Instagram

Dnešní otevírací doba: Zahrada Flora Úvalno 8:00 — 18:00  |  Květiny Flora Kaufland Krnov 8:00 — 20:00  |  Dnes má svátek: Bohuslava

Český česnek

Český česnek

Každoročně Vám přinášíme kvalitní certifikovanou sadbu českého česneku.

 

Certifikovaná sadba, šlechtitel Václav Kozák:

Anton

Ozimý širokolistý nepaličák. Někdy tvoří krátký stvol s pacibulkami – v závislosti na ročníku a lokalitě může být frekvence takových rostlin až padesátiprocentní. Není to považováno za závadu. Cibule středně velké, barva vnějších suknic šedobílá s výraznými fialovými skvrnami, uspořádání stroužků v cibuli nepravidelné, stroužky středně velké, v počtu 8 – 18. Listy střední až dlouhé, vzpřímené, tmavě zelené. Vysoká odolnost vůči hospodářsky významným virům je dána geneticky.  Výnosná odrůda, hmotnost cibulí střední, skladovatelnost dobrá.  Raná odrůda, sklizeň počátkem července. Jedna z nejhodnějších českých odrůd pro sklizeň na zeleno.  Chuť velmi příjemná, ostrá, ušlechtilá.

Lukan

Lukan je raný širokolistý nepaličák, který vytváří šedobílé cibule někdy s nevýraznou fialovou kresbou. Suknice jsou jemné, zároveň však pevné. Stroužky jsou světle hnědě zbarvené a v počtu okolo deseti, v cibuli nepravidelně uspořádané. Nať rostliny je světle zelená. Jedná se o raný nepaličák. Který se v běžných letech sklízí do 10. července.

Slavin II

Ozimý širokolistý paličák. Cibule jsou kulovité, pravidelného tvaru, fialově zbarvené, velmi atraktivního vzhledu, tvoří 10 – 14 stroužků. Skladovatelnost do konce dubna. Listy jsou vzpřímené, v době rašení rozložené při zemi, sytě tmavozelené, rostlina je vysoká. Pacibulky jsou malé v počtu většinou okolo 300 v květenství.  Výnosná odrůda s vynikajícím tříděním tržního zboží. Polopozdní odrůda – sklizeň kolem 20. července. Chuť příjemná, ostrá, ušlechtilá.

Vekan

Vekan je úzkolistý paličák, který vytváří výrazně fialové lesklé cibule. Suknice jsou tenké. Stroužky jsou středně velké, fialově zbarvené a v počtu okolo desíti vytváří pravidelnou cibuli. Pacibulky jsou malé v počtu většinou 200 - 250 v květenství.  Jedná se o raný paličák, který se v běžných letech sklízí do 10. července.  Vekan je velmi spolehlivý ve všech pěstitelských oblastech. Daří se mu jak v nižších nadmořských výškách, tak i v horských polohách. Je to jedna z mála odrůd, která snáší i vyšší hladiny podzemní vody.

Bjetin

Ozimý širokolistý paličák. Cibule jsou ploše kulovité, barva vnějších suknic je smetanová, mírně nafialovělá, stroužky jsou velké, nepravidelně uspořádané, v počtu 8. Rostlina je vysoká, listy dlouhé, vzpřímené, sytě zelené.  Velmi výnosná skladovatelná odrůda, ale bez odhlávkování dává neuspokojivý výnos. Pacibulky jsou středně velké v počtu většinou 100 – 150 v květenství.  Nejranější odrůda paličáku – sklizeň v prvních dnech července – velmi vhodná pro sklizeň na zeleno. Při opožděné sklizni se rychle rozevírá.  Chuť příjemná, ostrá, ušlechtilá. Nevadí osobám s nemocným žlučníkem.

 

Pravidelně v nabídce také krabička mix 8 odrůd česneku.

Bjetin, Havran, Vekan, Záhorský II, Slavin II, Benátčan, Anton, Havel

Krabička s 8 palicemi různých odrůd může také posloužit jako skvělý dárek.

Zdroj: ing. Václav Kozák - šlechtění česnekové sadby

 

Certifikovaná sadba, šlechtitel MoravoSeed:

Dukat

Poloraná odrůda ozimého paličáku pro podzimní výsadby. Cibule jsou velké o hmotnosti 75 - 90 g. Přezimování je velmi dobré. Základní barva vnějších suknic je bílá. Počet stroužků v cibuli je 5 - 7. Stroužky jsou velké, s vysokým obsahem silic. Odrůda je vysoce odolná proti virózám. Skladovatelnost je vynikající, při vhodných podmínkách vydrží až do nové sklizně. Doporučený pěstební spon je 30 x 10 cm.

Unikat

Raná odrůda ozimého paličáku. Cibule jsou velké o hmotnosti 75 - 85 g. Barva vnějších suknic je šedá, barva stroužků fialová. Počet středně velkých stroužků v cibuli je 8 - 13. Odrůda je určena pro průmyslové zpracování a pro přímý konzum.

O aktuální dostupnosti jednotlivých odrůd se prosím informujte na prodejně Zahrada Flora. Děkujeme.

Zahrada Flora, Úvalno

Vaše rodinné zahradnické centrum

Úvalno 350, 793 91 Úvalno

Denně 8:00 - 18:00

Tel.: +420 554 625 166
e-mail: info@zahradaflora.cz

Květiny Flora, Kaufland Krnov

Květinářství v Krnově

Obchodní centrum Kaufland Krnov, Opavská 14, Krnov

Denně 8:00 - 20:00

Tel.: +420 554 777 555
e-mail: krnov2@kvetinyflora.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet