Facebook
Zahrada Flora
Instagram

Dnešní otevírací doba: Zahrada Flora Úvalno 8:00 — 18:00  |  Květiny Flora Kaufland Krnov 8:00 — 20:00  |  Dnes má svátek: Kristýna

Tématické akce

Hortenzie, trvalky a růže ‑ 2+1 ZDARMA

Vloženo: 1.7.2024

Nastal čas kvetoucího léta a my vás chceme potěšit jedinečnou nabídkou…

více zde


Truhlíkování 4. a 5.5.

Vloženo: 9.4.2024

více zde


Velikonoční tvoření

Vloženo: 27.1.2024

V příjemném prostředí jarně vyzdobeného rodinného zahradnictví budeme vyrábět překrásná jarní a velikonoční aranžmá, vysévat tradiční velikonočního osení a zdobit velikonoční vajíčka. Také si s námi vyzkoušíte pletení velikonočních pomlázek. 

Srdečně vás zveme. Florovi


Motýli a orchideje ‑ prodejní výstava PRODLOUŽENO DO 10.3.

Vloženo: 17.12.2023

Prodlužujeme až do 10.3.2024. Nahlédněte do neobyčejného světa krásy a křehkosti. Zažijte fascinující spojení elegance motýlů a dechberoucí krásu exotických květin. Kvetoucí krásky bude možno také zakoupit a radovat se z nich i doma. To vše v průběhu února v našem rodinném zahradnictví v Úvalně.

více zde


Adventní dílna ‑ Výroba krmítek pro ptáčky

Vloženo: 2.11.2023

Co vše vás čeká?

více zde


Adventní dílna pro celou rodinu

Vloženo: 1.11.2023

Během adventních dílen si u nás vytvoříte krásný adventní věnec nebo i jiné vánoční aranžmá. Naše aranžérky vám ochotně pomohou vyrobit krásné věnce, svícny a další vánoční dekorace dle vašich představ. To vše v příjemné atmosféře našeho zahradnictví. Navíc budeme v teple a pod střechou, proto se akce se koná za každého počasí. A jako každý rok vás u nás čeká široká nabídka vánočních květin, aranžmá, ozdob, betlémů, dekorací i krásných nezbytností pro radost. 
Srdečně vás zveme. Florovi


Vánoční odhalení ‑ zahájení prodeje vánočních dekorací

Vloženo: 13.10.2023

Vážení přátelé,

rádi bychom vás pozvali na slavnostní zahájení prodeje vánočních dekorací a dárků, které se bude konat ve dnech 4. a 5. listopadu u nás v Úvalně.

Přijďte se nechat pohltit vánoční atmosférou a ....

více zde


Výprodej okrasných dřevin, trvalek a růží

Vloženo: 10.9.2023

více zde


Zelobraní v Úvalně

Vloženo: 30.8.2023

Pokud milujete zelí, tak i letos u nás připravujeme Zelobraní, které si loni získalo velkou oblibu. Na výběr bude hlávkové i čerstvě krouhané zelí a vše další, co je k nakládání zelí potřeba. Např. krásná česká cibule, kopr, křen, koření i krásné kameninové zeláky.

více zde


Dýňové slavnosti 2023

Vloženo: 27.8.2023

Prostě pohodový rodinný víkend. Přijďte si ho se svými dětmi užít!
A copak jsme pro vás letos připravili? ...

více zde


Léto v zahradě 2+1 zdarma ‑ Hortenzie, trvalky a růže

Vloženo: 18.8.2023

Hortenzie, trvalky a růže v mimořádné nabídce 2+1 zdarma. Kombinujte různé druhy dle libosti a pořiďte si nádherné rostliny do své zahrady.


Krása trvalek ‑ Květinové dny

Vloženo: 11.6.2023

Pestré kvetoucí třapatky, okrasné trávy i skalničky. To vše řadíme mezi trvalky. A všechny tyto rostliny jsme během Květinových dní zařadili do naší výjimečné nabídky 2+1 zdarma. Zastavte se, nechte se okouzlit mimořádným výběrem, kombinujte dle libosti a pořiďte si nádherné rostliny do své zahrady. Se vším Vám rádi pomůžeme a poradíme.

Do rodinného zahradnictví srdečně zvou Florovi :)


Truhlíkování

Vloženo: 20.4.2023

Také už máte hlavu plnou letniček? Tak se zastavte k nám a osadíme společně vaše truhlíky a květináče. Ty Vám osadíme  tak, aby byly ty úplně nejkrásnější, protože u nás máme vždy spousty překrásných květin. Až Vám budou oči přecházet Truhlíky si můžete donést své, nebo si u nás pořídíte krásné nové, které budou tento víkend za velmi výhodné ceny. Se vším vám pomůžeme. Nechte to na nás.

Srdečně zvou Florovi


Velikonoční tvoření v zahradnictví

Vloženo: 16.3.2023

V příjemném prostředí jarně vyzdobeného rodinného zahradnictví budeme vyrábět krásná jarní a velikonoční aranžmá, vysévat tradiční velikonočního osení a zdobit velikonoční vajíčka. Také si s námi vyzkoušíte pletení velikonočních pomlázek. Maminky si u nás dají dobrou kávu a tatínci si s dětmi můžou opéct třeba buřta. Tak se určitě zastavte.

Srdečně zvou Florovi


Kouzelné Kamélie

Vloženo: 8.1.2023

70. let staré Kamélie. I takové dámy plné nádherných květů vám u nás ukážeme. Během naší prodejní výstavy u nás naleznete opravdu velmi širokou nabídku kvetoucích krásek, která v našem kraji snad ještě nebyla. Kamélie mají sice tropický vzhled, ale kvetou zejména v zimě. Proto je nyní ta nejlepší doba, obdivovat jejich nádheru. Tato sestřenice čajovníku vás ohromí velkolepými květy podobnými růžím. Barvy přechází od zářivě bílé, přes růžovou, fialkovou až po červenou. To bude podívaná!


Yankee Candle 3 za 2

Vloženo: 26.11.2022

Mimořádná nabídka exkluzivních vonných svíček Yankee Candle. Zaplatíte 2 svíčky a dostanete 3. To budou krásné vánoční dárky. Akce platí na velká i střední skla. Vzájemná kombinace mezi velikostmi svíček je bez omezení. Kombinujte dle libosti. Akce platí až do 31.12.2022 v zahradnictví Zahrada Flora v Úvalně i v našem květinářství Květiny Flora Kaufland Krnov. Tak se zastavte ;-)

více zde


Adventní dílna pro celou rodinu

Vloženo: 9.11.2022

Během adventních dílen si u nás vytvoříte krásný adventní věnec nebo i jiné vánoční aranžmá. Naše aranžérky vám, i vašim dětem, ochotně pomohou vyrobit krásné věnce, svícny a další vánoční dekorace dle vašich představ. To vše v příjemné atmosféře našeho zahradnictví. Navíc budeme v teple a pod střechou, proto se akce se koná za každého počasí. A jako každý rok vás u nás čeká široká nabídka vánočních květin, aranžmá, ozdob, betlémů, dekorací i krásných nezbytností pro radost. 
Srdečně vás zveme. Florovi 


Hlava plná Vánoc

Vloženo: 31.10.2022

Když se blíží vánoční svátky, nic nepohladí po duši více než rodinná atmosféra a svátečně vyzdobený domov. Přijďte k nám načerpat energii, do půvabně vyzdobených prostor našeho rodinného zahradnictví a zapomenout na veškerý shon a starosti. Připravili jsme pro vás krásný sortiment vánočních dárků, úžasných dekorací i zakázkových aranžmá. Aby jste letošní svátky prožili v klidu, pohodě a dle svých představ. Srdečně vás zveme. Florovi

“Budu slavit Vánoce ve svém srdci a snažit se je tam udržet celý rok.“ - Charles Dickens


AKCE 1+1 ZDARMA

Vloženo: 10.10.2022

Akce 1+1 ZDARMA na nádherný sortiment okrasných dřevin, trvalek a růží. Jedinečná příležitost pro Vaši zahradu i Vaši peněženku. Při nákupu dvou kusů rostlin ze sortimentu okrasných dřevin, trvalek a růží, nyní zaplatíte pouze jeden kus. Okrasné dřeviny, trvalky i růže můžete v této akci kombinovat libovolně mezi sebou. Vždy druhou rostlinu, tu levnější, máte ZDARMA ;-) Akce platí do konce října. Tak se zastavte. Srdečně vás zveme. Florovi


Zelobraní v Úvalně

Vloženo: 26.9.2022

A jak to vlastně u nás během Zelobraní bude? Rozkliněte níže:

více zde


Dýňové slavnosti v Zahrada Flora 2022

Vloženo: 5.9.2022

Sobota i neděle! Prostě pohodový rodinný víkend. Přijďte si ho se svými dětmi užít!

více zde


Výprodej okrasných dřevin, trvalek a růží

Vloženo: 4.9.2022

Podzimní výprodej. Tradiční a oblíbený. Zastavte se pořídit si krásné kousky do své zahrady za skvělé ceny. Navíc v období, kdy je stále ještě příznivé počasí, které přeje výsadbám i pobytu v zahradě. Letos je výprodej rozšířen i o růže a konkrétní druhy trvalek.

Co kam zasadit, aby jste to doma měli úplně nejkrásnější a krásně vám všechno rostlo, vám samozřejmě rádi poradíme. Tak se zastavte, těšíme se na vás. ;-)


Týden růží a hortenzií

Vloženo: 26.6.2022

Naše tradiční oblíbená červencová akce, letos okořeněná hortenziemi. Protože růžím a hortenziím to v páru náramně sluší. Srdečně vás zveme.


Dny kouzelných orchidejí ‑ prodejní výstava

Vloženo: 15.1.2022

Prodejní výstava orchidejí v Zahrada Flora, Úvalno

Exotické krásky z celého světa, které jinde neuvidíte a trocha oddechu pro vaši duši v této stresující době.

Zažijte i vy rozkvetlý únor. Srdečně Vás zveme.

 4. - 27.2.2022

 


Království kaktusů a masožravek

Vloženo: 31.1.2021

S dnešním rostoucím zájmem o pěstování pokojových rostlin, je tato událost jedinečnou příležitostí pro každého, kdo se chce dozvědět více o těchto úžasně rozmanitých, zajímavých a nenáročných rostlinách. Během února Vám nabídneme výrazně rozšířený sortiment těchto krásek a proto také snadno vyberete originální květinu k sobě domů. Tak přijďte mrknout. Srdečně Vás zveme


Vánoční dekorace. Potěšení, které jinde nenajdete

Vloženo: 1.11.2020

Již od soboty 7.11. u nás můžete načerpat spoustu Vánoční inspirace. Tak se zastavte.


Podzimní výprodej okrasných dřevin

Vloženo: 21.9.2020

Podzimní výprodej okrasných dřevin. Tradiční, oblíbený.


Festival růží

Vloženo: 1.7.2020

Poznejte opravdu mimořádný sortiment těchto královen zahrady. K vidění bude široká paleta růží v květináči i růží řezaných. Samozřejmostí je u nás poradenství pro úspěšné pěstování těchto královen zahrady i výběr přípravků pro jejich hnojení a ochranu. Navíc při nákup dvou růží dostanete třetí růži zcela zdarma!

Tak se zastavte. Srdečně zvou Florovi.


Levandulový týden

Vloženo: 1.6.2020

Zastavte se a nechte se okouzlit omamnou vůní levandulí. Během levandulového týdne u nás naleznete rozšířený sortiment tradičních i netradičních levandulí. Také se můžete těšit na úžasné výrobky z levandulí, jako jsou svíčky, mýdla, vůně, sirupy a další. Srdečně vís zveme.


Jarní sázení s dětmi ‑ ZRUŠENO

Vloženo: 29.2.2020

Zveme všechny malé i velké zahradníky

- naučíme se sázet jarní kytičky

- připravíme si tradiční velikonoční osení

- široký sortiment primulek a jarních cibulovin

- jarní a velikonoční dekorace

- jarní sesazované nádoby

- vše pro nastartování Vaší zahrady


Dny kouzelných orchidejí ‑ prodejní výstava

Vloženo: 23.12.2019

8. - 23.2.2020 prodejní výstava orchidejí v Zahrada Flora, Úvalno

Exotické krásky z celého světa, které jinde neuvidíte.

Zažijte i vy rozkvetlý únor. Srdečně Vás zveme.


Adventní dílna ‑ vyřezávání jablíček

Vloženo: 1.12.2019

V sobotu, o posledním adventním víkendu, budeme vyřezávat sváteční motivy do jablíček. Řezbář Vás ochotně do této techniky zasvětí a jablíčka budou jistě ozdobou Vašeho svátečního stolu. Také si budete moci vytvořit svícny pro slavnostní tabuli. To vše za ochotné pomoci našich floristů. Vše bude pro Vás připraveno, sebou stačí dobrá nálada.


Adventní dílna ‑ Výroba krmítek pro ptáčky

Vloženo: 24.11.2019

U nás si vyrobíte vlastní krmítko a naučíte se, co do něj nasypat. Vše bude k dispozici.
Představíme vám program Ptačí hodinka – sčítání ptáků na krmítkách, do kterého se můžete aktivně zapojit (ptacihodinka.birdlife.cz)
Zahrajete si hry s ptačí tématikou
Zjistíte, jestli poznáte ptáky, kteří krmítka navštěvují
Srdečně zvou Zahrada Flora Úvalno a Česká společnost ornitologická


Adventní tvoření pro celou rodinu

Vloženo: 18.11.2019

Vezměte celou rodinu a přijďte si k nám vytvořit vlastní krásný adventní věnec.

Naše floristky Vám budou k dispozici po celý víkend, aby jste své vánoční aranžmá měli přesně podle svých představ.

Navíc široká nabídka vánočních květin, aranžmá, ozdob, dekorací i krásných nezbytností pro radost.

Výborné tématické občerstvení budeme podávat po celý víkend.


Vánoční inspirace ‑ dekorace které jinde nenajdete (od 8.11.19)

Vloženo: 27.10.2019

Vánoční dekorace, které jinde nenajdete

Originální vánoční doplňky

Ručně malované skleněné ozdoby

Vánoční osvětlení

Vánoční kolekce vonných svíček Yankee Candle

Stojany na stromky

Vánoční stromky v květináči

a mnoho dalších inspirativních nápadů


Ovocný víkend

Vloženo: 7.10.2019

Nejširší nabídka ovocných stromků a drobného ovoce v regionu. Tradičních i netradičních.

Výstava jablíček a hrušek. Prodej českých jablek a hrušek k uskladnění.

Odborné poradenství při výsadbě ovocných stromků.

Po celý víkend výborné tématicky naladěné občerstvení.


Výprodej okrasných dřevin

Vloženo: 23.9.2019

 Podzimní výprodej okrasných dřevin. Tradiční, oblíbený.

více zde


Dýňové slavnosti Úvalno 2019

Vloženo: 11.9.2019

Pohodový rodinný víkend plný soutěží a zábavy. Přijďte si ho se svými dětmi užít !

více zde


Víkend růží

Vloženo: 26.6.2019

Víkend růží aneb růžový víkend nejen s růžovými růžemi. ;-)

Během těchto dní speciální nabídka, 2+1 zdarma!
Srdečně Vás zveme. Florovi


Levandulový víkend

Vloženo: 16.5.2019

Srdečně Vás zveme na pohodový víkend provoněný levandulí a plný levandulových dobrot. V našem zahradním posezení budeme podávat výtečné Zámecké dobroty z levandulí i bylinek, v různých variacích. Také se můžete těšit na levandulový workshop, kde se dozvíte, co vše jde z levandulí vymyslet. Už jste zkusili třeba kávu s levandulí? Ne? Tak se zastavte.


Bylinkový víkend

Vloženo: 18.4.2019

Zastavte se k nám a okořeňte si život. Protože čerstvé bylinky přece nemůžou v žádné kuchyni chybět.

My Vám nejen tento víkend přinášíme ty nej a věříme, že Vás opět příjemně překvapíme. Bylinky totiž máme v ještě širším sortimentu i včetně žádaných specialit. Všechny jsou krásně narostlé a v nejvyšší kvalitě. To se to pak bude grilovat!


Osazování truhlíků

Vloženo: 3.4.2019

Také máte hlavu plnou letniček? Tak se zastavte k nám. Truhlíky Vám osadíme tak, aby byly ty úplně nejkrásnější, protože máme spousty překrásných květin. Až Vám budou oči přecházet!
Truhlíky si můžete donést své, nebo si u nás pořídíte nové za hubičku. A k tomu substrát zdarma. Už se moc těšíme.


Rozkvetlý únor

Vloženo: 1.2.2019

Máme pro Vás spousty jarních květin pro zahnání zimy. Primule, cibuloviny, orchideje a vše pro úspěšné pěstování.


Semínka, semínka, právě je Váš čas

Vloženo: 1.1.2019

Připravili jsme pro Vás širokou nabídku semínek zeleniny, bylinek a okrasných rostlin, výsevní substráty, kokosové tablety, sadbovače, minipařeniště různých velikostí a ostatní nezbytnosti pro úspěšné pěstování.


Prodej vánočních stromků

Vloženo: 5.12.2018

Haló haló, už je to tady, Zahajujeme prodej vánočních stromečků. Stromečky máme rozbalené, přehledně uložené, pohodlně přístupné a do Krnova Vám je dovezeme zdarma. Stačí si jen vybrat.


Mikulášská nadílka

Vloženo: 15.11.2018

Nechodí k Vám Mikuláš s andělem a čertem? K nám přijdou! Zveme Vás na příjemné odpoledne pro celou rodinu.
Každé dítě obdarujeme drobným dárečkem. Budeme mít i fotokoutek, soutěž pro děti a tradičně nabídneme výborné tématické občerstvení.


Adventní tvoření

Vloženo: 1.11.2018

Přijďte si k nám vytvořit vlastní krásný adventní věnec. Naše floristky Vám budou k dispozici po celý víkend, aby jste své vánoční aranžmá měli přesně podle svých představ. Malí i velcí jsou Vítáni. Pro děti bude připravena dětská adventní dílna a soutěže.
Široká nabídka vánočních květin, aranžmá, ozdob i dekorací.
Výborné tématické občerstvení budeme podávat po celý víkend.


Vánoční odhalení

Vloženo: 15.10.2018

Odhalte s námi Vánoce! Slavnostní zahájení prodeje vánočních dekorací.

Vánoční dekorace, které jinde nenajdete. Originální vánoční doplňky. Ručně malované skleněné ozdoby, Vánoční osvětlení. Yankee Candle - sváteční kolekce vonných svíček. Stojany na vánoční stromky. Vánoční stromky v květináči. A jako vždy, výborné tématické občerstvení zajištěno.


Ovocný víkend

Vloženo: 1.10.2018

Nejširší nabídka ovocných stromků a drobného ovoce v regionu. Výstava jednotlivých odrůd jablíček. Prodej českých jablek k uskladnění. Odborné poradenství při výsadbě ovocných stromků. Ochutnávka výtečných čajů Basilur. Po celý víkend lahodné, tématicky laděné občerstvení.


Dýňové slavnosti Úvalno 2018

Vloženo: 1.9.2018

Přijďte si užít pohodový rodinný víkend plný dýní a zábavy v Úvalně.


Levandulový víkend

Vloženo: 1.6.2018

O levandulovém víkendu na Vás široký sortiment levandulí a levandulových dobrot. V našem zahradním posezení budeme podávat výtečné Zámecké dobroty a sirupy z levandule, meruněk a bylinek v různých variacích. To vše pro Vás připraví naše nejmilejší paní Alena Křištofova. K tomu vám nabídneme skvělou výběrovou kávu, kterou pro Vás připraví Kávové zrnko Krnov. Také nebude chybět něco dobrého z grilu na bylinkách. Navíc, po celý víkend, ochutnávka a prodej čerstvých meruněk.
Srdečně Vás všechny zveme. Florovi


Bylinkový víkend

Vloženo: 1.5.2018

Ženšen, Pepino, Tamarillo, Ačokča, Maca - nejen speciality ale i klasické bylinky našich babiček můžete pořídit u nás během bylinkového víkendu. A že bude opravdu z čeho vybírat. Čeká Vás opravdu nejširší nabídka čerstvých bylinek od malinkatých do truhlíků až po krásně narostlé, které udělají parádu třeba na terase. Také Vám nabídneme rostliny s jedlými květy. Věřte, budete překvapeni, jak skvěle chutnají.
Samozřejmostí je u nás poradenství a vše pro snadné pěstování bylinek. Tak se zastavte. Srdečně Vás zveme, Florovi


Zažijte jaro

Vloženo: 1.4.2018

Srdečně Vás zveme do našeho rodinného zahradnického centra Zahrada Flora na naši tradiční jarní akci Zažijte jaro v Úvalně.
Naši partneři vám nabídnou odborné poradenství pro jarní období v zahradě a představí novinky v sortimentu.
AGRO - odborné poradenství specialisty v oblasti postřiků, hnojiv a substrátů
Gardena - představení novinek pro jarní sezónu, odborné poradenství, Sleva 10% na kompletní sortiment
Jahodárna Vraňany - nejširší nabídka sadby jahod, frigo sadba
Kitl - ochutnávka a prodej přírodních sirupů a medicinálních vín
Madami - ochutnávka a prodej výtečných pečených čajů a sirupů
Farma Štastné kozy - ochutnávka a prodej skvělých kozích sýrů a kozího mléka
S Vašimi nejmenšími můžete navštívit zvířecí koutek s kozami a kůzlátky. S dětmi budeme také soutěžit v zahradnické vědomostní soutěži.
Teplé občerstvení po celý den zajišťuje Řeznictví u Jorgose.


Jarní sázení s dětmi

Vloženo: 1.3.2018

Každý malý zahradník od nás dostane jarní kytičku, kterou si s námi zasadí do barevného květináčku, a kterou si pak odnese domů.
Budeme aranžovat sesazované nádoby a truhlíky.
Máme široký sortiment jarních cibulovin a primulek a krásné velikonoční dekorace pro výzdobu domu, bytu i terasy.
Nabídneme Vám vše pro nastartování zahrady.
Srdečně zveme všechny malé i velké zahradníky.


Dny kouzelných orchidejí ‑ exotické krásky z celého světa

Vloženo: 1.1.2018

Prodejní výstava.
Mimořádný sortiment orchidejí.
Poradenství v péči a pěstování orchidejí.
Široký výběr doplňků pro pěstování orchidejí.


Třetí advent ‑ workshop s řezbářem, aranžování s floristy

Vloženo: 15.11.2017

Tento víkend budeme vyřezávat sváteční motivy do jablíček s řezbářem. Pan René Chmelař Vás ochotně do této techniky zasvětí a jablíčka budou jistě ozdobou Vašeho svátečního stolu. Dále si budete moci vytvořit svícny pro slavnostní tabuli. To vše za ochotné pomoci našich floristů.


Druhý "voňavý" advent ‑ zdobení a malovaní perníčků

Vloženo: 15.11.2017

Vánoční dílnička pro děti, malování a zdobení perníčků. Vyrábění ozdob pro zvířátka a zdobení vánočního stromečku pro zvířátka. Vlastnoruční vyrábění domácího trdelníku, který si venku opečeme na ohni.


Podzimní výprodej okrasných dřevin ‑ 50%

Vloženo: 19.9.2021

Opět je tady podzimní výprodej okrasných dřevin. Tradiční, oblíbený. Po celý víkend sleva 50% na veškeré okrasné dřeviny. Jedinečná příležitost jak zkrášlit svou zahradu. Navíc za poloviční cenu. Tak se zastavte o víkendu 25. a 26. září. Srdečně Vás zveme. 


Zahrada Flora, Úvalno

Vaše rodinné zahradnické centrum

Úvalno 350, 793 91 Úvalno

Denně 8:00 - 18:00

Tel.: +420 554 625 166
e-mail: info@zahradaflora.cz

Květiny Flora, Kaufland Krnov

Květinářství v Krnově

Obchodní centrum Kaufland Krnov, Opavská 14, Krnov

Denně 8:00 - 20:00

Tel.: +420 554 777 555
e-mail: krnov2@kvetinyflora.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet